Haber

Amatör spor kulüplerine 1,5 milyon lira destek

ADANA (İGFA) – Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ve Adana Spor Camiası’nın ağır ilgi gösterdiği merasimde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ortasında gerçekleştirilen kompozisyon müsabakasının mükafatları de dağıtıldı.

SPOR BEDENSEL VE ZİHİNSEL SIHHAT İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Başkan Zeydan Karalar, Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” kelamlarına vurgu yaptığı konuşmasında, sporun bedensel ve zihinsel sıhhat açısından değerli olduğunu belirterek, insanların, toplumların toplumsallaşması açısından da sporun ağır tesiri bulunduğunu kaydetti.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN ASLA AYRILMAYACAĞIZ

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde mali durumu her geçen gün daha güzel hale getirdiklerini, önümüzdeki süreçte spora takviyenin daha da artacağını tabir eden Lider Zeydan Karalar, Adana’yı spor, atlet kenti haline getirmek için çalışmaya devam edeceklerini anlattı. Lider Zeydan Karalar, “Ülkemizde iyi olan ne varsa harcını karan, temelini atan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’tür. Aydınlık, çağdaşlık, eşitlik ve insan hakları için, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan asla ayrılmayacağız” diye konuştu. İşitme engellilerin anlaması için işaret lisanına çevrilen Lider Zeydan Karalar’ın konuşmasını takiben kulüplere sembolik çekleri verildi. Merasime katılan Adanalılar, ortalarında “Sporcu babası Zeydan” iletisinin da bulunduğu çeşitli pankartlarla, Lider Zeydan Karalar’a teşekkür ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu