Haber

Bursa’da Pilav Dükkanına Hırsızlık: 30 Bin Liralık Malzeme Çalındı

BURSA’da gece saatlerinde bir kişinin pirinç dükkânına girip yaklaşık 30 bin liralık malzeme çaldığı anlar yakındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, dün akşam Osmangazi ilçesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda meydana geldi. Meydanda pilav pişiren Demirhan Koçak, akşam saatlerinde seyyar aracıyla satış yaparken, oğlu dükkanda kalarak pilav hazırladı. Bu sırada dükkana giren zanlı, oğlunun oyalanmasından yararlanarak Demirhan Koçak’a ait çantayı alarak oradan ayrıldı. Gece saatlerinde dükkanın olduğu alana gelen zanlı, çantadan çıkardığı anahtarları dükkanlarda denedi. Anahtarın pirinç dükkânının kapısını açtığını gören zanlı, içeri girerek limonata makinesi, tüp, pil gibi malzemeleri alarak uzaklaştı. Sabah işe gelen Koçak, kapıların açık olduğunu görünce çantasının çalındığını fark etti.

30 bin lira zararı olduğundan şikayetçi olarak karakola giden Demirhan Koçak, “Ben pilavcıyım. Akşama kadar dükkânda pilav satıyorum. Belli bir saatten sonra seyyar pilav satıyorum” dedi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Burada akşama kadar durduk meydana gittim oğlum burada kalıyor pilavı yapıyor çocuğun oyalanmasından yararlanıp önce benim çantamı çalmış farketmedik kapattık dükkâna gidip konuta gittim çantamda nakit para da vardı anahtarları aldı gelip buradaki bütün dükkânları inceledi sonra benim dükkânımın anahtarlarını aldı kapıyı açtığınızı görünce içeri girdi Tüpleri içeri alır, limonata makinesini alır, içindeki her şeyi 5 dakikada alır, 100 dolar para vardı, 3 bin liraya yakın nakit param vardı, bunlar hep toptancılara vereceğim paralar, vardı. tencere, pirinç, nohut.Jel pil dedi ki: “Oradaydı, tüplerle alıp götürdü. Yaklaşık 30 bin lira zarar ettim.”

Polis zanlıyı yakalamak için çalışma başlatırken, hırsızlık anı yakınlardaki başka bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu