Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kızılelma 2023’ün sonuna doğru seri üretime geçecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Selçuklu Kongre Merkezi’nde AK Parti Konya Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Kızılelma’ya dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

“KIZILELMA geliyor”

Savunma sanayii faaliyetlerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biz hamdolsun sanayimizle, teknolojimizle, savunmada attığımız adımlarla ilerledik. Bizim savunmada yerlilik oranımız yüzde 20’den 80’e çıktı. F16’ların taşıdığı bombayı AKINCI da taşıyabiliyor. Şimdi bir de KIZILELMA geliyor.

“2023’ün sonunda seri üretime geçecek”

Bayraktar KIZILELMA’nın seri üretime ne vakit geçeceği sorusuna da karşılık veren Erdoğan, 2023’ün sonuna doğru o da seri üretime geçmiş olacak. dedi.

“CHP Türkiye’nin içine sokulmuş bir Truva atıdır”

Muhalefete tenkitlerini sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan,Dünyanın hiçbir yerinde kendi ekonomisini çökertmek için borsayı, sermaye piyasalarını hedef alan bir muhalefet liderine rastlayamazsınız. Biz işte bunun için ‘CHP Türkiye’nin içine sokulmuş bir Truva atıdır’ diyoruz.ifadelerini kullandı.

“Kanları yerde kalmayacak evelallah”

Konuşması sırasında salondakilerin, Şehitler ölmez vatan bölünmezsloganı üzerine Erdoğan, Eyvallah, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Rabbimiz Kur’an’dan haberini veriyor. ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiz. Onlar diridirler ancak siz bilemezsiniz.’ Mesele bu. Dolayısıyla şu anda bizim ölenlerimiz, Allah yolunda vatan yolunda şehadete yürümüşlerdir. karşılığını verdi.

Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde 3 askerin şehit olduğunu hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

Onların kanları yerde kalmayacak evelallah. ‘Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda. Canı cananı bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan, beni dünyada cüda.’ diyerek bu yolda yürüdüler. Bizde analar, evlatlarını askere gönderirken kınayı niçin yakarlar? İşte bunun için ve bütün bunlarla birlikte şehadete inanarak. Bu yola koyulan bizim Mehmet’imiz boşuna bu yolda yürümedi. Dünyada, tüm İslam dünyasını da buna dahil ediyorum. Askerine Mehmet ismini veren öteki hiçbir ülke yoktur. Nereden geliyor bu? Sevgililer sevgilisi Peygamberimizin isminden geliyor. Muhammed, Mehemmet sonunda Mehmet. Daha sevgili olsun diye ismini ne yapmışız? Mehmetçik. Buralara o denli kolay kolay gelinmedi, gelinmez. Onun için de evelallah bizim Mehmetçiklerimizi hiçbir vakit bu din düşmanları, bu kafir zümresi bitiremez. Bunu bilerek, buna inanarak bu yolda yürüyoruz, yürümeye devam edeceğiz. Rabbim bizlere de bu şehadeti nasip etsin.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu