Teknoloji

Yıllar Önce Mesajlaşmaya Elveda: WhatsApp Gruplarının Süresi Doluyor

Popüler çevrimiçi iletişim platformu WhatsApp yeni bir özellikle geri döndü. Uygulamaya yapılan son güncelleme ile test aşamasına giren yeni özellik, çoğumuzun sohbetleri silmeyi unuttuğu eski kümeler için gelecek. Şirket, son hali ile birlikte WhatsApp kümelerine bir son kullanma tarihi getirecek. Detaylar burada…

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android cihazlar için 2.23.8.11 beta sürümünü yayınladı. Yalnızca test kullanıcılarına sunulan sürümde yeni bir özellik keşfedildi.

Keşfedilen yeni özellik sayesinde kullanıcılar, uygulamada artık kullanılmayan kendi kendini yok eden WhatsApp kümeleri için ‘Son Kullanma Tarihi’ belirleyebilecek.

Yeni özellik ile birlikte geçmişte çoğumuzun kullanmayı bıraktığı ve uygulama geçmişinin katlarında unutulmaya terk edilen WhatsApp küme sohbetleri artık belirtilen süre içerisinde kendi kendine kapanacak.

Yeni test sürümünün paylaşılan ekran görüntüleri, yaklaşan eklentinin nasıl çalışacağını ortaya koyuyor. Yeni sürüme sahip kullanıcılar artık bir küme kurarken kümeyi bir dönem için mi yoksa süresiz olarak mı kuracaklarına karar verebilecekler.

Kullanıcı ileride kendini kapatacak bir cluster kurmak isterse mevcut chatin bitiş tarihini dilediği gibi ayarlayabilecektir. Böylece günler sonra fark edildi ve “Bu grup öldü mü?” diye sordu. Sözde kümeler gerçekten ölmüş olacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygulamaya başka hangi özelliklerin gelmesini istersiniz? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

pinarhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu