Haber

Yüksekova’da kros kayakındaki başarısını antrenörlükle sürdürüyor.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 12 yaşındayken tanıştığı kros kayakta ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok madalya kazanan Fikret Ören, şu anda milli takım antrenörü olarak sporcu yetiştiriyor.

Yeşildere Mahallesi’nde yaşayan 54 yaşındaki Ören, 12 yaşında öğretmenlerinin yönlendirmesiyle kros kayağı sporuna başladı.

Maddi sıkıntılara rağmen yarışlara hazırlanan Ören, kendini geliştirerek Avrupa ve Balkan şampiyonalarında birçok madalya kazandı.

Spordaki başarısını antrenör olarak da sürdüren Ören, 20 yıldır yaşadığı ilçede başarılı sporcular yetiştirmek için çaba gösteriyor.

Şu ana kadar 44 sporcuyu milli takıma kazandırdığını belirten Ören, zorluklarla başladığı kros kayağı sporunda önemli başarılara imza atmanın gururunu yaşadığını söyledi.

Azim ve kararlılığıyla yıllarca Türkiye’yi uluslararası yarışmalarda temsil ettiğini belirten Ören, “Kış aylarında köyümüzün önünü açmaya gelen iş makinesinin ardından koşarak ve kayak yaparak şampiyonalara hazırlandım. Zorluklara rağmen sporcularımı yetiştirmeye çalışıyorum. Bu yıl 17-19 Mart’ta Bolu’da olacağım.” “Türkiye’de düzenlenen Türkiye Kros Şampiyonası’ndan 33 madalyayla döndük.” dedi.

8-10 Mayıs tarihlerinde Yüksekova’da düzenlenen Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası’na ev sahipliği yaptıklarını belirten Ören, şöyle konuştu:

“Yüksekova, kış sporları açısından olimpiyat merkezi olabilecek konumda. Kar kalitesi çok iyi. Zor şartlara rağmen bugüne kadar yüzlerce sporcu yetiştirdik. Bunları Avrupa, dünya ve uluslararası şampiyonlara hazırladık. Bunu sürdürmeye kararlıyız.”

mendereshaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu