Ekonomi

Bakan Şimşek, Gaziantep’teki çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıttı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep’teki çiftçilere yönelik mazot ve sertifikalı tohum dağıtım programına katıldı.

Bir dizi program için Gaziantep’te bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıtım törenine katıldı.

“40 bin çiftçiye mazot desteği sağlıyoruz”

Oğuzeli ilçesinde düzenlenen törende konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 40 bin çiftçiye mazot desteği sağladıklarını belirterek, “UNESCO gastronomi kenti olduğumuzda her şeyin topraktan geldiğini gördük. toprağa sahip çıkın. Aşık Veysel’in dediği gibi ‘toprak yarımdır, anadır’. Bu yüzden Tarım Bakanlığı’nı kurduk. İlk dönemde herkese eşit şekilde tohum dağıttık ama öyle olmadığını anladık. Sonra Nizip’in zeytine, İslahiye’nin ise biber takviyesine ihtiyacı olduğunu anladık. Bunu tematik olarak, uzmanlık olarak yaptık. Daha sonra çiftçilerimiz “Bizden mazot takviyesi istedi. Biz de çiftçi kartı oluşturduk. Bu kartı kendi yazılımcılarımızla birlikte oluşturduk. Şu anda bu karta kayıtlı 40 bin çiftçimiz var. Herkese mazot takviyesi sağlıyoruz” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanı sıra Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Küme Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül. , AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ali Şahin, Derya Bakbak, Mesut Bozatlı, Bünyamin Bozgeyik, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, kent protokolü, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu