Haber

İnternette tarantula satıyorlar; 26 bin 390 lira cezası var.

Dünyanın en zehirli örümcek türleri arasında yer alan ve anavatanı Avustralya ile Amazon ormanları olan tarantulalar, Türkiye’de 2 bin 500 liraya varan fiyatlarla internette satışa sunuluyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce satışın tespiti halinde hayvan başına 26 bin 390 lira ceza kesiliyor.

Dünyada yaklaşık 900 türü bulunan eklem bacaklılar grubuna dahil olan ve Türkiye’ye kaçak olarak getirilen tarantulalar, yasak olmasına rağmen internet sitelerinde satışa sunuluyor. ‘Lasiodora parahybana’, ‘Tliltocatl albopilosum’ ve ‘Pterinochilus Murinus’ tarantulaları 125 ile 2 bin 500 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

İlanların açıklamalarında tarantulaları satışa çıkaranların yazdığı şu ifadeler dikkat çekiyor: “Türkiye’nin her yerine sadık bir şekilde kargo yapabilirim. Size küçük bir yaşam alanı ve mikro un kurdu hediye edilecektir. Lütfen gün içinde iletişime geçin”, “Toplu alımlarda indirim yapılır. Teraryumdan kaçma gibi bir huyum yok.Çok güzel bir canlıdır.Renkler doğru.Fiyata teraryum dahildir.Cinsiyetinden emin değilim ama yüzde 80 dişi’, “Dişi ve erkek” murinus canlı yoğunluğundan dolayı satılıktır. Nakit önceliklidir ama makul takas tekliflerine açığım. Numarada pazarlık yoktur.”

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri, satışın tespit edilmesi halinde hayvan başına 26 bin 390 lira ceza kestiklerini bildirdi.

enezajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu