Haber

Uluslararası Sahra Turizm Festivali

Cezayir Turizm ve El Sanatları Bakanlığı tarafından ülkede çöl turizminin geliştirilmesi amacıyla Gardaya kentinde düzenlenen 5. Ülkelerarası Sahra Turizmi Festivali başladı.

Cezayir resmi haber ajansı APS’nin haberine göre Cezayir’in orta kesimlerindeki Sahra Çölü’ndeki Gardaya kentinde başlayan festivalin açılışını Cezayir Turizm ve El Sanatları Bakanı Yasin Hamadi, Cezayir Kültür ve Sanat Bakanı Yasin Hamadi yaptı. Cezayir Süreyya Muluci ve Türk İşbirliği ve Bütünleşme Ajansı (TİKA) Başkanlığı. ) Cezayir Koordinatörü Gökçen Kalkan ve davetliler katıldı.

Kovid-19 salgını dahil 8 yıl sonra düzenlenen festival kapsamında kurulan fuar alanında yerli ve yabancı 60 turizm firması bulunurken, ülkenin 24 ilinden 120 çöl turizmi firma temsilcisi bulunuyor.

Festival kapsamında Gardaya kentindeki Ulusal Kurtuluş Ordusu Caddesi boyunca çeşitli folklorik gruplar gösteri yaparken, çok sayıda izci grubu da yürüyüş yaptı.

Gardaya kentinde başlayan 5. Uluslararası Sahra Turizmi Festivali, çeşitli etkinliklerle Pazar gününe kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu